Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Asim Thai Turanka

Asim Thai Turanka
 Asim se narodil 29.10.2004 v Lanškrouně kde bydlel půl roku než sem si ho přivezla domů. Nejdřív jsme chodili na cvičák což, ale Asima moc nebavila, thajci totiž nejsou moc psi na výcvik, tak jsme to asi po necelém roce vzdali a radši jsme začali jezdit na výstavy. Zpočátku se nám moc nedařilo, protože Asim byl mladý a nezkušený a já taky, předtim sem nikdy na výstavy nejezdila takže sme si na to nejdřív museli oba zvyknout a zjistit jak se to dělá :-). Naštěstí jsme to nevzdali a po dvou letech se nám konečně začalo dařit a začali jsme získavat tituly. Hodně pro nás udělala i paní Urbanová (chovatelka od které Asima máme), která mi se vším co sem potřebovala poradila a na každé výstavě nám držela palce. Teď už je z něj český šampion a příští týden se pokusíme i o klubového šampiona.
Jinak doma byl vždycky miláček, i když má svoji hlavu a někdy to s ním není jednoduché. Nejradši má svojí kamarádku Deminku se kterou vyrůstal a samozřejmě háravé fenky to je pak úplně mimo :-). Na výstavách se mu nejvíce líbí buď thajci nebo všechna plemena co tak vypadáji ať už basenji nebo naháči jenže ti moc nemusí jeho takže je pak chudáček na výstavách sám a nemá si s kým hrát.
Co se týká nemocí tak zatím žádnou vážnější neprodělal, jenom jednou měl ulomený zub, který se mu musel vytrhnout a jinak jezdíme pouze na drápky, které si doma opravdu ostříhat nenechá. Já tedy krmím eukanubu a sem s ní spokojená, on už ani nic jinýho nechce, to bude radši 3 dny o hladu než by si vzal něco jinýho.
Má sice svoji hlavu a když se mu něco nelíbí tak to umí dát najevo, ale je to náš pejsek a nikomu bysme ho nedali :-)... 

TOPlist