Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Asim Thai Turanka

Démétér Trojský kůň

Demi jak jí říkáme doma se narodila 23.4.2004 v Brně. Já sem ji znala v podstatě hned od narození, protože sem do Trojského koně jezdila pomáhat s hafíkama a když se narodila štěňátka tak sme se u nich střídali, aby je maminka nezalehla celé noci a dny, takže sem měla dost času se s ní seznámit. Už od malička byla tvrdohlavá a myslím si, že mě ani neměla moc ráda, hlavně asi kvůli tomu, že sem jí nutila, aby cvičila což jí nikdy moc nebavilo. První 2 roky života strávila semnou na škole v Havlíčkově Brodě, kde jsem jí měla hlavně na výcvik, protože to byla škola zaměřená na chov psů. No sice se nám moc nepodařila maturitní zkouška hlavně kvůli tomu, že před námi cvičil německý ovčák a kdo zná bulíky tak pochopí, že z nich nikdy něco jako je ovčák nebude. prostě sme byli pomalejší a ne tak důslední tak nám učitelka dala trojku, ale já sem byla spokojená, neboť moje Demi jak mi už řeklo víc lidí, umí to co se ostatní bulíci nenaučí za celý život.

Demi má nejradši jídlo a hlavně to co se válí kolem popelnic, to je prý hrozná mňamka a občas jí baví i procházky, ale to musíme být v lese a musí být pěkné počasí. Doma je teď už čistotná , ale taky sme s tím měli docela problémy.

momentálně chodíme venčit se 4 bulíky a jednou minibuličí slečnou z čeho je Demi občas mimo, protože moc nemusí ostatní psy a já ji pořád okříkuji, aby byla hodná a nic jim nedělala, ale o to víc potom dostane pamlsků, když je hodná takže domů většinou jde pěkně nadlábnutá :-).

                               


Demi má sice průkaz původu, ale bohužel měla na 9 měsících hned po prvním hárání zánět dělohy a tak jsme si museli nechat vykastrovat, jinak by to totiž nepřežila. Byla jsem sice zklamaná, protože sem si hrozně přála štěňátka, ale rozhodla sem se, že tedy zkusíme dělat něco jiného. No vzhledem k tomu, že jsem ji měla na škole kde jsme se zabývali kynologií tak jsme cvičili hlavně základní výcvik. Také jsme jezdili do Brna k paní chovatelce Simoně Müllerové, kde jsme prováděli hlavně lovecký výcvik a trošku výstavy. U nás na cvičáku byly překážky pro agility tak mě napadlo i to, ale Demi byla dost pomalá tak sem to asi po měsíci vzdala.

Jednou jsme sokonce byli na výstavě, ale moc velký úspěch to nebyl, Demi dostala VD, kvůli křivým předním nohám tak ani v tomhle jsme neuspěli takže teď cvičíme jen občas pro zábavu a chodíme na procházky a našimi kamarády Arkuskem a Blaženkou, kteří jsou taky z části Trojský koně, ale Demi je stejně nejšťastnější, když může ležet semnou v posteli a něco dobrého baštit :-).

TOPlist